Имен ден на Неврокопския митрополит Серафим

На 2 януари Православната църква почита паметта на свети Силвестър, папа Римски, и свети преподобни Серафим Саровски Чудотворец, който е и небесен покровител на Неврокопския митрополит Серафим.

Именият ден на Високопреосвещения архиерей  бе отбелязан със света Литургия в храм „Успение на Пресвета Богородица“ в гр. Гоце Делчев (Неврокоп), оглавена от Неврокопския митрополит Серафим. Заедно с него съслужиха протосингелът на Неврокопската митрополия, секретарят на митрополията, архиерейски наместници, свещеници и дякони от цялата епархия. Молитвените песнопения изпълни хорът при Неврокопска митрополия „Йеромонах Неофит Рилски“ под диригентството на проф. Йоанис Папахронис.

На светата Литургия присъстваха кметът на гр. Гоце Делчев – г-н Владимир Москов, жители и гости на града, дошли за празника и именния ден на своя епархийски архиерей. Негово Високопреосвещенство благодари на всички взели молитвено участие в празника на св. Серафим Саровски чудотворец и им пожела благословена, мирна, здрава и спасителна 2021 година по молитвите на своя небесен покровител.

След тържественото богослужение, по традиция, всички присъстващи бяха поканени в сградата на Неврокопска света митрополия, където лично отправиха своите поздравления и благопожелания към митрополит Серафим.